5 sposobów na udaną wyprzedaż polishfashionwoman
5 sposobów na udaną wyprzedaż polishfashionwoman

 

W sklepach zaczął się właśnie gorący okres: wyprzedaż sezonowa. Co roku wyprzedaże ubrań, butów i dodatków wyglądają coraz lepiej, – chociaż niestety nie osiągnęliśmy jeszcze poziomu wyprzedaży amerykańskich, podczas, których można kupić markowe ubrania za grosze.

Patrząc na rodzimy rynek, jest jednak nadzieja, że niedługo to nastąpi. Tak czy inaczej – sezonowe obniżki  dają możliwość złowienia okazji. Chociaż czasem to są –  świetną okazją, ale  do … mało udanych zakupów (auć·), – kiedy to kupujemy za dużo, nieodpowiednie ubrania, w których na dodatek wcale nie mamy gdzie chodzić.

Jak kUPOWAĆ NA WYPRZEDAŻACH?

Jak OKIEŁZNAĆ zakupoholizm i

wybierać rzeczy z głową?

 

5 sposobów na udaną wyprzedaż

Oto moje 5 złotych zasad:

 

  1. KOLOR

Kieruj wzrok tylko tam, gdzie widzisz swoje najlepsze barwy. Oznacza to, że już po przekroczeniu progu sklepu nie marnujesz czasu na oglądanie ubrań, w których nie będziesz wyglądać korzystnie. Wyprzedaże zdecydowanie ułatwiają realizację takiej strategii – najczęściej ubrania grupowane są właśnie pod kątem kolorów. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakim typem urody jesteś i jakie barwy Ci pasują zajrzyj tutaj a potem tutaj.

  1. LISTA

Zrób listę, czego potrzebujesz do komponowania zestawów na co dzień. Jeśli brakuje Ci bluzki/koszuli nie oglądaj swetrów czy marynarek. Zaoszczędzisz czas i wartość swojej uwagi. Bo na pewno nie raz zauważyłaś, że łatwiej dokonać wyboru spośród 10 bluzek niż po oglądaniu 50 sztuk ….. Po dwudziestej bluzce zapominasz jak się nazywasz, a co dopiero, po co przyszłaś do sklepu. Zmęczenie głowy na zakupach jest najszybszą drogą do porażki 🙂

  1. KONKRET

Wybieraj tylko te marki, które mają dla Ciebie coś do zaoferowania. Jeśli szukasz ubrań biznesowych, nie kieruj się do marek, casualowych, jeśli szukasz dobrej bielizny – kup ją u dobrej brafitterki, a nie w sieciówce.

  1. PEREŁKI

Złowiłaś perełki? Zabierz do przymierzalni tylko te rzeczy, które do siebie pasują – staraj się tworzyć z nich zestawy, aby po zakończeniu zakupów nie powstał kolejny problem i najczęściej padające pytanie przed kobiecą szafą: „czy to do siebie pasuje?”. Jeśli znalazłaś oryginalną bluzkę, wielokolorową lub wzorzystą – zastanów się czy masz do niej pasującą spódnicę lub spodnie. Kupowanie pojedynczych ubrań może stwarzać problemy z zestawieniem ich z ubraniami, które już posiadasz.

  1. MAPA

Wyprzedaż to walka. Z cenami, z samą sobą: z własnymi pokusami i ograniczeniami. Najgorsze, co możesz zrobić to pójść nieprzygotowana. Potrzebujesz dobrej strategii, a jedną z najważniejszych jest posiadanie mapy. Mapy sklepów rzecz jasna. Możesz ją oczywiście ułożyć w głowie, ale najlepsze jest określenie, do których sklepów chcesz wejść i ile masz na to czasu. Jeśli dobrze określisz punkty, do których się udasz na polowanie – jest wiele prawdopodobne, że odniesiesz zwycięstwo.

A Wy jakie macie swoje sposoby na wyprzedaże? Lubicie je czy przeciwnie – działają Wam na nerwy? Dajcie znać!

Uściski,

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here