pędzel do pudru

1. PĘDZEL DO PUDRU

Im większy i szerszy, tym lepiej – szybciej się umalujesz. Im bardziej miękki i elastyczny – dopasowujący się do kształtu twarzy, tym czynność ta będzie przyjemniejsza. Dobry pędzel do pudru jest szeroki, a gdy naciśniesz jego włosie – sprężystym ruchem powraca ono na swoje miejsce. Pędzla do pudru używamy, jak wskazuje nazwa, do każdego rodzaju pudru sypkiego, a także w kamieniu – ale nie tylko na twarz; jeśli jest taka potrzeba, aplikujemy go na ciało: dekolt, plecy, ręce i nogi. To szczególnie przydatne, gdy szykujesz na imprezę kreację odsłaniającą więcej ciała.

 

pędzel do różu

2. SKOŚNY PĘDZEL DO RÓŻU/BRONZERA

Skośnie ścięty – precyzyjnie przylega do kości policzkowych. Idealnie modeluje się nim twarz – lub jak to dziś częściej się nazywa: konturuje. Jakbym tego nie określiła – chodzi o to, że bez trudu omieciesz nim wszelkie zaokrąglenia i kanciastości twarzy – udoskonalając swój owal. Skośnym pędzlem do makijażu nakładamy róż do kości policzkowych oraz puder brązujący (potocznie bronzer).

 

skośny pędzel do brwi3. PĘDZEL DO BRWI

Może być z włosia naturalnego, ale nawet lepiej, gdy masz taki, który został wykonany ze sprężystego nylonu (występuje w różnych kolorach, do najczęstszych należą czarny i pomarańczowy). Uwielbiam go do malowania brwi, uzupełniania włosków, których brakuje i nadawania kształtu łukowi brwiowemu. Jeśli jesteś zaawansowana, pędzel ten posłuży Ci także do robienia kresek, np. eyelinerem w żelu lub kremie, które są najczęściej niezbędne właśnie w makijażu na Sylwestra.

 

 

 

4. PĘDZEL DO CIENI UŁOŻONY OWALNIE

To rodzaj pędzelków, które występują najczęściej, a ich rozmiary są bardzo różne. Aby Ci ułatwić rozróżnianie, mogę je nazwać S, M, L, XL – tak, jak w ubraniach, gdzie S – to rozmiar najmniejszy, a XL – największy. Wszystkie służą do aplikacji cieni na: małych, średnich i dużych powiekach – w zależności do tego, ile masz przestrzeni do malowania. Na rynku spotkasz zarówno te wykonane z naturalnego włosia, jak i z mięciutkiego nylonu do złudzenia przypominającego włos naturalny. Takie pędzle do makijażu nadają się do większości cieni prasowanych.

 

pędzel do cienipędzel do cieni sephora

pędzel do cieni mac

 

5. PĘDZEL DO BLENDOWANIA CIENI

 

pedzel do blendowania mac

 

Pędzel, dzięki któremu Twój makijaż oka oczaruje wszystkich. To właśnie on umożliwia roztarcie cienia na powiece i ponad nią, co sprawia, że możesz subtelnie nadać oczom zupełnie inny wyraz – możesz je powiększyć, wydłużyć, optycznie zaznaczyć głębię oka. Pędzel do blendowania to obowiązkowy pędzel do makijażu na Sylwestra, czy w ogóle wieczorowego, w typie kociego oka lub smokey eyes.

 

 

 

6. PĘDZEL DO CIENI KULKA

pedzel kulka

 

Pędzle do makijażu o włosiu ułożonym w tzw. kulkę, mogą mieć różną wielkość. Są małe, średnie i duże oraz krótkie, a szerokie kulki – w zależności od tego, jaki efekt chcemy dzięki nim uzyskać. Małym ładnie prowadzi się kreskę wykonaną cieniem, średnim – podkreśla dolną powiekę, dużym – pięknie rozmazuje się cienie na powiece lub w jej zagłębieniu.

 

 

7. GRZEBYK ze szczotką DO BRWI/SPIRALKA DO RZĘS

 

pędzel grzebyk

Pędzel zwany spiralą umożliwia oczyszczanie rzęs z nadmiaru tuszu lub rozczesywanie ich, gdy maskara je posklejała (notabene zauważyłaś, że nowy tusz jest najczęściej za mokry i skleja je niemiłosiernie?). Możesz też nim czesać brwi tuż przed ich malowaniem.

 

 

 

 

 

pędzel grzebyk do brwiGrzebyk ze szczotką do brwi w zasadzie posłuży do tego samego, ale uzyskasz nim inny efekt. Grzebyk słabo rozczesuje rzęsy, więc najczęściej się go nie używa, ale za to szczotka po drugiej stronie – radzi sobie rewelacyjnie z uczesaniem niesfornych kłaczków albo takich, które się wykręcają i do tego są gęste/sztywne.

 

 

 

 

pędzel do ust kozłowska

8. PĘDZEL DO UST

Większość pomadek, jakie znam, trzyma się na ustach znacznie dłużej i wygląda lepiej, gdy naniesiemy je pędzlem. Dobry pędzel do ust musi mieć odpowiednią długość, nie może też być zbyt miękki, bo będzie się „łamał” i zawsze zepsuje Ci makijaż wyjeżdżając poza kontur i brudząc skórę. Ja osobiście lubię te lekko szerokie, wykonane z nylonu – takie, które sprężynują i pozwalają zrobić każdy rysunek ust.

 

 

Oprócz dobrania odpowiednich kształtów i wielkości pędzli, bardzo, ale to bardzo ważna jest ich pielęgnacja, czyszczenie oraz ochrona przed niebezpiecznymi zarazkami : -) – ale o tym już niebawem opowiem Wam w oddzielnym wpisie, bo jest, o czym pisać!

Ściskam Was!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here