kosmetyki do makijażu pur cosmetics
Czy KOLORYSTYKA W MAKIJAŻU jest ważna??
Oczywiście – powiesz  – idealny makijaż to ten precyzyjnie i czysto wykonany… Ale czy wiesz, że to jak będziesz w nim wyglądać i czy Twój makijaż zrobi efekt wow – zależy od kolorystyki?
Na pewno choć raz tego doświadczyłaś – kupiłaś pomadkę, która na ustach nie wyglądała jak powinna. Nie czułaś dobrze w jej kolorze i nie rozumiałaś o co chodzi, bo przecież wyglądało na to, że miała piękny kolor:-)
Tak samo dzieje się z kolorystyką cieni. Tajemnica tkwi w doborze kolorystyki do karnacji. Podobnie jak w przypadku ubrań – wybieraj kolory, z Twojej palety – to one będą najpiękniej podkreślały TWOJE PIĘKNO!
O tym jak  jak rozpoznać swój typ urody, jak określić temperaturę karnacji – piszę tutaj
A tutaj – znajdziesz swój typ urody, któryś z 4 opisów musi należeć do Ciebie:-)):
Typom chłodnym pasują świetnie zimne odcienie pomadek i cieni do powiek. Ciepłym typom urody- przeciwnie, pełne słońca i energii ciepłe barwy.
JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?
Spójrz –  oto przepiękna Aneta, którą poznałam na zajęciach w szkole wizażu,w której prowadzę zajęcia. Reprezentuje chłodny typ urody. Dziewczyny nie miały jeszcze zajęć z analizy kolorystycznej i póki co ćwiczą samą technikę malowania oczu. Milena, jedna z moich zdolnych uczennic, zastosowała tutaj ciepłą kolorystykę makijażu- żółć, oranż i brąz. Na lewej stronie twarzy modelki Anety, dodałam zimny róż opalizujący na fioletowo.
Ten sam odcień różu naniosłam na szczyt kości policzkowych. Dało to niesamowity efekt. Sprawiło, że twarz zyskała na świeżości, piękne oczy Anety zostały mocniej podkreślone, twarz nie wyglądała na zmęczoną jak w przypadku ciepłych odcieni makijażu.
 czy kolory w makijażu są ważne

Makijaż z zastosowaniem różnej temperatury barw

 

 czy kolory w makijażu są ważne

Piękna Aneta w makijażu

 

Jeśli chcesz by Twój makijaż robił wrażenie, pamiętaj o tym, by nie wykonywać go kosmetykami w odcieniach, które gaszą Twoją urodę. Kupując kosmetyki kolorowe, w pierwszej kolejności, sięgaj po odcienie z Twojej palety barw, a wtedy – jestem pewna – uzyskasz efekt, z którego będziesz zadowolona.
Mam nadzieję, że na zdjęciu różnica jest widoczna i bez trudu ją zobaczycie:-)
Dajcie znać czy macie podobne doświadczenie z nietrafioną kolorystyką w makijażu?
Czekam na Wasze komentarze !
Dziękuję Anecie i Milenie za zgodę na pokazanie zdjęć z naszych zajęć makijażowych:-) Pozdrawiam Was dziewczyny:-)
Miłego dnia dla Wszystkich:-)))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here