Modne, ładne i czy pogrubiają? Często zadajecie takie pytanie. Nic w tym dziwnego, bo koronkowe ubrania budzą różne odczucia. Jedne z Was je uwielbiają, inne nazywają babcinymi. Są jednak wciąż na topie. Przyjrzyjmy się im, przed zbliżającym się sezonem przyjęć komunijnych i weselnych.

Dziś także  o detalu, który potrafi  zepsuć całą stylizację…

KORONKA TKANINA UNIWERSALNA?

Fachowo, koronka to ażurowe plecionki z różnego rodzaju nici.  A prościej – koronka to: ażury i prześwity. Widok ciała zza delikatnej tkaniny wygląda pięknie, eterycznie, zmysłowo… Ma też dziewczęcy urok.  Prócz sukni ślubnych i wieczorowych, koronkę stosuje się do szycia bluzek i sukienek – szczególnie tych wizytowych i koktajlowych. Czyli przewidzianych na okazje, w których chcemy zrobić wrażenie.

KORONKA I EFEKT WOW

Czy koronkowa sukienka to udany przepis na efekt wow? I tak i nie. Nie skupiałabym się tutaj na koronce jako tkaninie, a bardziej fasonie sukienki. Jeśli  jest właściwie dobrany do sylwetki – w koronkowej sukience będziesz wyglądała obłędnie.  A jeśli nie? Na co zwrócić uwagę?

Co zrobi koronka dla Twojej figury?

Najważniejsza rada: Patrząc na wzór warto ocenić ile spod niego prześwituje. Nie tylko dlatego, żeby określić, czy  jest dla Ciebie komfortowy.

Prześwit jest jaśniejszy niż reszta sukienki.

fot. sukienka: Camillfashion

 

Ten jaśniejszy obszar będzie na pierwszym planie i sprawi wrażenie bardziej zaokrąglonego, także większego. (Obszar jaśniejszy od reszty materiału). To złudzenie optyczne jest odpowiedzialne za to, jak postrzegana jest Twoja sylwetka – dlatego ważne jest by ubierać się świadomie  i odpowiednio dobierać fasony. Dla jednej figury korzystne będzie zaokrąglenie ramion i ażurowe prześwity, a dla innej nie. Stosuj te rozwiązania, które będą korzystne dla Ciebie.

 

Podobnie jest w przypadku bluzek:

Bluzka: Anna Field, źródło Zalando

 

 

 

Bluzka Anna Field, źródło Zalando

 

Dla kogo koronka?

Jeśli w miejscu gdzie koronka wyraźnie prześwituje kształt ciała wydaje się większy, fason taki pasować będzie tym z Was, które chcą dodać optycznie kilogramów pewnym partiom ciała.

Czy jeśli walczysz z kilogramami, masz unikać koronek?

O tym za chwilę.

Chcę jeszcze zwrócić Twoją uwagę na detal, o którym często się zapomina, a potrafi zepsuć całą stylizację. Mowa o rękawach. Są niezwykle ważne dla sylwetki i efektu końcowego. Szczególnie jeśli są to rękawy prześwitujące, ażurowe.

KORONKOWE RĘKAWY BLUZKI I SUKIENKI

Koronkowy rękaw będzie idealny dla:

  • rąk i ramion szczupłych i kościstych;
  • przy w sylwetce chłopięcej;
  • dla małych biustów
  • filigranowych sylwetek

Im rękaw bardziej prześwitujący i dopasowany (nawet opięty) tym ręka będzie wydawać się większa i bardziej zaokrąglona.

Dlatego jeśli masz masywne ręce, ramiona, duży biust powinnaś unikać dopasowanych rękawów z koronki – im bardziej ściskające, dopasowane i krótkie tym będą wyglądać na obfite, a Ty będziesz optycznie kilka kilogramów większa.

 

Sukienka Dorothy Perkins Curve, źródło Zalando

 

Gdy jesteś posiadaczką masywnej góry, nie musisz całkowicie rezygnować z koronkowych rękawów, ale powinny być one szersze ( a nawet szerokie), nie dopasowane do ciała. Idealnie jeśli są dłuższe, najlepiej do łokcia lub kończące się przed nim. Tak jak tutaj:

 

 

bluzka Fashion Union Plus źródło Zalando

 

Bluzka City Chic źródło: Zalando

 

Bluzka City Chic źródło: Zalando

 

Dlaczego? Taki rękaw nie pogrubia, a nawet sprawi, że ręka wydawać się będzie szczuplejsza niż w rzeczywistości. Dzieje się tak dzięki złudzeniu optycznemu – oko odbiera obwód ręki jako mniejszy i cała uwaga  skierowana jest na obszar cięższy i szerszy (czyli rękaw).

Koronka jako tkanina (w zależności od grubości, ilości warstw i gramatury materiału) może „dodawać” kilogramów i stad jeśli zależy Ci na wyszczupleniu sylwetki, unikaj:

-bluzek i sukienek z koronką na linii ramion, bardzo mocno opiętych – sprawią, że ramiona i górna część sylwetki będzie zaokrąglona;

 

Bluzka Only, źródło Zalando

 

-sięgaj po sukienki lub bluzki uszyte z 2 warstw – warstwą wierzchnią jest koronka, warstwą spodnią(bliżej ciała) – najczęściej matowy materiał, który niweluje prześwity. Oczywiście jasne jest, że podwójny materiał także dodaje milimetrów w obwodzie :-), ale jeśli uranie nie jest opięte może być to niezauważalne.

 

 

Sukienka Blanche Pink źródło: 20inlove.pl

 

Bluzka Second Script Curve źródło Zalando

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich porad. Jeśli Ci pomogłam, zostaw jakiś ślad w postaci komentarza lub polubienia. Dziękuję!

Zapraszam Cię też na wpis: 5 sposobów jak wydłużyć krótką szyję

ZOBACZ TEŻ:

 

 

 

uściski!

 

 

kasia kozłowska kołodziejska

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here