Henna Pudrowa, co to za zabieg?

 

 

Rynek kosmetyczny rozwija się w błyskawicznym tempie. Co chwila pojawiają się nowe zabiegi lub nowe wersje znanych już usług. Wiele z Was pyta o najnowsze zabiegi dla brwi i rzęs.

Postanowiłam napisać dla Was artykuł na ten temat.

Zaczynam od HENNY PUDROWEJ, która zdecydowanie zrewolucjonizowała podejście kobiet do koloryzacji brwi, w tym i moje. Nie tylko uwielbiam sama ten zabieg, ale także wykonuję go, na co dzień moim klientkom.

 

CZYM JEST HENNA PUDROWA?

Nie jestem zwolenniczką nazwy Henna Pudrowa i łączenia tego zabiegu ze słowem „henna”. Ponieważ z klasycznym zabiegiem koloryzacji brwi znanym w Polsce pod nazwą „henna”” – niewiele ma wspólnego. A w zasadzie tylko jedno – obydwa zabiegi farbują włoski brwiowe i na tym podobieństwo się kończy.

 

Klasyczna henna vs Henna Pudrowa/Brow Henna

 „Zwykła henna” przez profesjonalnych stylistów brwi nazywana farbką (niezależnie czy jest w postaci proszku, czy żelu lub kremu itp.) ma zwykle ograniczoną ilość kolorów . W większości odmian dostępnych na rynku “henna” jest syntetyczna, nie zawiera  składników odżywiających włoski, a do jej sporządzenia używana jest woda utleniona lub oxydant zawierający wodę o działaniu niszczącym  brwi.  Farbka nie barwi mocno skóry więc produkt pokryje tylko włoski , które już są i ciężko uzyskać efekt wypełnienia ubytków kolorem. W zależności od skóry i pielęgnacji – utrzymuje się na włoskach 3-5 dni.

Oczekiwania dotyczące zabiegu Henny Pudrowej (Brow Henny) są najczęściej takie same jak przy klasycznej hennie. Dziewczyny decydują się na nią głównie po to, by przyciemnić brwi. Możesz być zdziwiona, ale głównym zadaniem zabiegu nie jest koloryzacja. I to chciałabym mocno podkreślić. Jest to szczególnie przydatna informacja dla tych z Was, które jeszcze nie spróbowały zabiegu. Oczywiście henna pudrowa farbuje brwi, ale o tym za chwilę.

Chcesz zostać stylistką brwi? Napisz do mnie tutaj

 

A więc, po co mi ten zabieg?

Zabieg daje wspaniałe efekty dla brwi słabych, rzadkich, średniogęstych, pozbawionych blasku i witalności, siwych, zbyt mocno regulowanych, słabo odrastających, w procesie rekonstrukcji. Jest wspaniały dla tych z Was, które bezskutecznie zapuszczają brwi i mają ubytki w łuku brwiowym. Dla osób, które boją się makijażu permanentnego, a zwykła henna nie daje długotrwałych rezultatów.

Zabieg został stworzony przede wszystkim do odbudowy brwi, głębokiego odżywienia oraz wzmocnienia struktury brwi i przyspieszenia wzrostu nowych włosków, a także do optycznego zagęszczenia włosków w łuku brwiowym.

 

W zależności od marki, produkty zawierają naturalne składniki, najczęściej są to między innymi.:

-wyciągi z liści krzewu lawsonii,

-wyciągi z liści indygo,

-ekstrakty z drzewa kakaowego,

-kompleksy witamin,

-przeciwutleniacze,

(To są ogólne składniki udostępniane przez producentów brow henny – pojedyncze składniki mogą się różnić między markami)

Produkty są wolne od amoniaku i nadtlenku wodoru, wegańskie.

Do zabiegu nie używa się wody utlenionej, a sam zabieg połączony jest ze wstępną pielęgnacją i głębokim oczyszczeniem włosków. I to właśnie jest jedną z największych zalet Brow Henny. Włoski są miękkie, lśniące, nie suche i wytrawione jak może się zdarzyć po chemicznym farbowaniu brwi. W trakcie zabiegu używana jest także keratyna, która dodatkowo wzmacnia i wygładza powierzchnię włosków.

 

Czy Henna pudrowa farbuje?

Oczywiście!  Ale ponieważ jest produktem wegańskim, koloryzacja odbywa się dzięki naturalnym składnikom. Dodatkowo Brow Henna występuje w całej gamie kolorów, które mogą być mieszane, dzięki czemu stylista może uzyskać kolor brwi dopasowany do karnacji i upodobań klientki lub klienta (z zabiegu korzystają także panowie).

Wiecie, jak ważna dla mnie jest analiza kolorystyczna i dobór korzystnych barw do typu urody. Stąd możliwość dopasowania idealnego koloru brwi do karnacji uważam za wyjątkowy atut zabiegu!  Mogę dobrać zarówno jasny, ciepły kolor właściwy dla wiosennego typu urody, jak i miedziany dla typu jesiennego czy chłodne brązy dla Lata i Zimy (tutaj możesz znaleźć swój typ urody). Dzięki temu, można uzyskać naturalny efekt farbowania brwi, bez zmuszania się do koloru, który nam się nie podoba.

Ale to nie jedyna zaleta. Przeszkoleni styliści oferują wykonanie zabiegu Henny Pudrowej z kompleksową stylizacją brwi, architekturą, geometrią brwi i mapowaniem. Oznacz to, że koloryzacja brwi, nie polega wyłącznie na aplikacji farby na włoski. Stylistka dokonuje szczegółowych pomiarów z rozrysowaniem idealnego kształtu, szerokości i długości brwi dopasowanych do Twojego owalu twarzy. Dlatego możesz spotkać się z określeniem „brwi szyte na miarę” lub „brwi spersonalizowanie” – dopasowane do Ciebie w stu procentach.  To właśnie dzięki mapowaniu, czyli rozrysowaniu kształtu brwi, można nadbudować ubytki w brwiach. Ponieważ Brow Henna barwi skórę – efektem jest łuk brwiowy jak po umalowaniu kredką lub cieniem (pudrem).

Zakończeniem zabiegu jest regulacja brwi, strzyżenie i stylizacja brwi. W niektórych miejscach stylista podmalowuje brwi i okolice wokół nich, aby zniwelować zaczerwienienie po depilacji woskiem.

Henna Pudrowa Wykonanie: Kasia Kozłowska – Kołodziejska Fot .Piękna Zmiana Studio
Henna Pudrowa Wykonanie: Kasia Kozłowska – Kołodziejska Fot .Piękna Zmiana Studio

 

Henna Pudrowa Wykonanie: Kasia Kozłowska – Kołodziejska Fot .Piękna Zmiana Studio

 

Jak długo trwa zabieg stylizacji brwi z brow henną?

Zabieg stylizacji brwi, na który składa się: oczyszczenie, pielęgnacja, architektura, mapowanie, koloryzacja brow henną, depilacja, strzyżenie i stylizacją brwi, trwa w zależności od rodzaju brwi od 1-1.5h.

 

Jak długo utrzymuje się efekt koloryzacji?

Brow henna z efektem tatoo trzyma się na skórze (pod włoskami) do maksymalnie 2 tygodni – tutaj efekt trwałości jest bardzo różny, ściśle uzależniony od typu skóry, regeneracji naskórka i przestrzegania zaleceń po zabiegu, dlatego w praktyce efekt może być widoczny krócej.

Jednak na włoskach Henna Pudrowa trzyma się 6-8 tygodni, co oznacza, że możesz cieszyć się ufarbowanymi brwiami do 2 miesięcy od koloryzacji. To minimum 6 razy dłużej niż tradycyjna koloryzacja „zwykłą henną”, przyjmując, że trzyma się tydzień (w wielu przypadkach trzyma się bardzo krótko i całkowicie spłukuje z włosków.

Brow henna nie spłukuje się (z siwych brwi spłukuje się nieznacznie) i to jest rewelacyjne.

Wykonanie zabiegu Kasia Kozłowska – Kołodziejska

 

Szukasz szkolenia ze stylizacji brwi? Zapraszam do kontaktu tutaj

 

Jak przygotować się do zabiegu:

Warto umówić się na próbę uczuleniową na minimum 24h przed zabiegiem. Szczególnie jeśli: jesteś alergiczką, nie farbowałaś nigdy włosów, brwi, jesteś w ciąży i nie miałaś dotąd wykonywanej brow henny. Zawsze polecam moim klientkom wykonanie testu przed pierwszym zabiegiem, aby wykluczyć możliwość wystąpienia alergii.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
-stan zapalny powieki lub okolic brwi,
-choroby skóry, urazy skórne, skaleczenia otarcia oparzenia i opuchlizna w okolicy brwi,
-poparzenia słoneczne/solarium,
-łuszczyca,
-zapalenie spojówek lub inne infekcje,
-niedawno przebyte zabiegi operacje oczu twarzy lub głowy,
-nadwrażliwość oczu,
-ostatnio wykonane tatuaże /makijaż permanentny (gdy skóra jeszcze nie jest wygojona),
-wcześniejsze odczyny alergiczne przy okazji innych zabiegów przeprowadzonych w obrębie twarzy i głowy,

W takich przypadkach jak:
– zabiegi silnie złuszczające naskórek, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne itp. – zabiegi te mogą wpływać na efekt zabiegu – niezbędna jest konsultacja z kosmetyczką wykonująca zabieg,
– stan po chemioterapii- skonsultuj się z lekarzem,

-botox i inne wypełniacze (uzyskaj zgodę od osoby, która podała wypełniacze i zapytaj czy zabieg może być przeprowadzony i w jakim odstępie czasu),

A co po zabiegu?

Jeśli chcesz cieszyć się długotrwałą koloryzacją Henny Pudrowej powinnaś przestrzegać kilku zaleceń:

– nie myć twarzy i okolic oczu do 24h po zabiegu,

-nie pocierać, nie dotykać i nie czesać brwi

-unikać opalania, sauny, basenu, pary i wszelkich czynności, które mogą wpłynąć na trwałość henny pudrowe

Henna Pudrowa Wykonanie: Kasia Kozłowska – Kołodziejska Fot .Piękna Zmiana Studio

Czy to działa? Czy warto? Dla kogo? Moja opinia:

Henna pudrowa jest jednym z moich ulubionych zabiegów. Ponieważ stosuję ją nie tylko na sobie, ale także na klientkach, mam możliwość obserwacji produktu na różnych osobach i karnacjach. Największym atutem zabiegu jest odżywienie włosków. Dużo szybciej rosną i nawet osoby, które narzekały na ich słaby wzrost, przy kolejnych wizytach decydują się na strzyżenie brwi.

Łatwiej można zapuścić brwi jeśli odrosty nie są tak bardzo widoczne. Poprzez barwienie skóry włoski mogą spokojnie odrastać i nie przeszkadza nam to wizualnie.

Już po 1-3 zabiegach widać większą ilość włosków, w tym nowe wyrastające i uzupełniające puste miejsca. Włoski są grubsze i bardzo błyszczące – ten połysk mogę porównać do efektu po koloryzacji włosów na głowie.

Jednak dla osób, które oczekują jedynie  efektu jaki otrzymają po makijażu permanentnym – henna pudrowa może nie spełnić oczekiwań. Bo chociaż na opakowaniach produktów Brow Henny widnieje napis „efekt tatoo”, to efektem nie jest tatuaż, a barwienie skóry, który raczej przyrównałabym do pięknych, hinduskich dekoracji dłoni lub stóp zwanych Mehendi.

To jeśli chodzi o skórę, bo nie można zapomnieć jednak o tym, że Henna Pudrowa na włoskach utrzymuje się aż 6-8 tygodni oraz, że zwykły zabieg henny rzadko poprzedzony jest tak szczegółowym rysunkiem wstępnym i dopasowaniem kształtu brwi do owalu twarzy  czy doborem koloru do karnacji.

 

Gdzie zrobić hennę pudrową?

Zabieg stylizacji brwi z Brow Henną znajdziesz w wielu miejscach w Polsce i za granicą: w gabinetach kosmetycznych, w studio urody i brow barach. Ceny wahają się w zależności od lokalizacji, umiejętności stylisty, jakości zdobytych kursów i szkoleń oraz marki, na której pracuje. Przed umówieniem się na wizytę, warto sprawdzić, czy stylista wykonujący zabieg ma duże doświadczenie w pracy i posiada faktycznie odpowiednie certyfikaty.

Jeśli chcesz umówić się ze mną na zabieg Henny Pudrowej lub inny zabieg stylizacji brwi – serdecznie zapraszam Cię na piękne brwi do Piękna Zmiana Studio, tutaj znajdziesz informacje:

https://www.facebook.com/pieknazmianastudio/

https://www.instagram.com/pieknazmianastudiourody/

Poza kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy makijażysty na rożnych kształtach twarzy, posiadam certyfikaty ukończonych szkoleń z  architektury i mapowania brwi, depilacji, strzyżenia i koloryzacji brwi rożnymi technikami, w tym ombre, farbkami, henną pudrową.

Znasz już zabieg brow henny? Podziel się ze mną tym w komentarzu lub na facebooku! Znajdziesz tam również inne moje prace,

 

Jeśli chcesz zdobyć nowy zawód i zostać stylistką brwi zapraszam Cię na moje szkolenie, napisz do mnie tutaj

 

Ściskam !

kasia kozłowska kołodziejska

 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here