metamorfoza przed i po

Wiesz już, że uwielbiam metamorfozy 🙂 Zmieniam wygląd Polek od samego początku pracy zawodowej. Do pisma, w którym pracowałam przychodziły tygodniowo setki listów od dziewczyn i kobiet, które marzyły o tym by oddać wygląd w ręce profesjonalistów. Nie było maili więc czytanie listów przypadało redakcji, w tym i mnie…

Listy mają niezwykłą moc. Otwieranie koperty, rozczytywanie numeracji kartek, charakteru pisma…..Nie, to jest nie sucha wiadomość elektroniczna. W zapisanych wierszach nie raz znajdywałam  morze emocji, lęków, przebytych doświadczeń, opowiedzianych przez właścicielki kolorowych kopert. Do dziś z sentymentem wspominam tamten czas. Babeczki przyjeżdżały do nas często z bardzo odległych miast, by „choć w ten jeden dzień poczuć się jak Gwiazda lub Księżniczka” – mawiały. I tak było.

Sztab profesjonalistów zajmował się bohaterkami dnia od rana do wieczora. Konsultacje, całkowita zmiana fryzury, makijaż, analiza sylwetki i dobór stylizacji, propozycje zestawów na różne okazje. Wreszcie – na koniec dnia – sesja zdjęciowa z fotografem i … pamiątka na całe życie. Uśmiech i szczera, prawdziwa radość osoby, która choć na chwilę poczuła się wspaniale w swojej skórze, odczuła swoją wartość  i pokochała siebie (choćby i nawet tylko na ten jeden dzień) są warte pracy, jaką się wkłada w bycie dobrą wróżką z Kopciuszka 🙂 . Uwielbiam to 🙂

Tym wstępem inauguruję dla Was kolejny, nowy cykl jakim jest:

METAMORFOZA. Case study.

Będę w nim pokazywać Wasze przemiany, których dokonałam.

Książka Akademia Makijażu okazje duże i małe Kasia Kozłowska Kołodziejska

Metamorfoza

Zaczynam od metamorfozy Zuzy. Fantastycznej dziewczyny, której przemiana tak zachwyciła mnie i zespół redakcyjny pracujący przy mojej książce „Akademia Makijażu. Okazje duże i małe”, że postanowiliśmy wybrać jej zdjęcie na okładkę książki!  Wspaniała, niesamowita historia. Prawda?
Wiele razy słyszałam o tym jak pięknie Zuza spogląda z okładki, jak miło się na nią patrzy. I ja się z tym w 100% zgadzam. Bardzo lubię i okładkę i łagodny, ciepły look Zuzy 🙂

Kiedy Zuza wpadła na plan sesji zdjęciowej ubrana była w sportowy, casualowy sweter. Miała do tego wygodne dżinsy i takie same buty. Była spokojna, skupiona i lekko nieśmiała. Nic nie zapowiadało, że tak fantastycznie wypadną zdjęcia z jej udziałem. Oczywiście udaną metamorfozę gwarantuje owocna współpraca całego zespołu. Tak było i tym razem i efekt możemy podziwiać do dziś, ale „tym czymś” co sprawia, że materiał z sesji jest lepszy niż zazwyczaj, są rzeczy, których nie da się nazwać. To jakaś ulotna chwila. Czar roztaczany przez kobiety gdy są szczęśliwe i emanują niezwykłym blaskiem…

Przed

metamorfoza wyglądu Zuzy z książki Akademia Makijażu okazje duże i małe Kobo Professional

Kolorystyka

Jasna cera Zuzy w ciepłym odcieniu i rude loki na głowie są wspaniałym tłem dla dojrzałych, nasyconych barw jesieni… A Zuza reprezentuje właśnie ten typ urody 🙂 Zaproponowałam jej więc look oparty właśnie o te kolory, wybierając żółć, złoto zieleń i brąz jako akcenty dominujące.

Look

Look Zuzy to propozycja na : na spotkanie z przyjaciółką, wypad do klubu, wieczorne kolacja we dwoje. Mocno wytuszowane rzęsy, oko podkreślone kredką i zewnętrzne kąciki ożywione kolorem. Szybko i efektownie!

Makijaż z opisem krok po kroku dla Ciebie, żebyś mogła go powtórzyć:

1. Nałóż podkład, starannie go rozprowadź. Pilnuj by przy linii żuchwy, uszach i wokół czoła granice dobrze rozetrzeć!

2. Utrwal podkład pudrem sypkim transparentnym.

metamorfoza wyglądu Zuzy z książki Akademia Makijażu okazje duże i małe Kobo Professional

3. Wewnętrzne kąciki oczu podkreśl jasnożółtym, matowym cieniem. Pozostałą powiekę pomaluj cieniem kremowym stapiającym się z kolorem Twojej skóry.

4. Kąciki zewnętrzne podkreśl matowym cieniem w kolorze słonecznej, ciepłej oliwki.

metamorfoza wyglądu Zuzy z książki Akademia Makijażu okazje duże i małe Kobo Professional

5. Tuż przy nasadzie rzęs namaluj cieniem ciemnozieloną kreskę. By wzmocnić efekt możesz na to nałożyć odrobinę cienia czarnego, żeby oko wyglądało na bardziej wyraziste.

6. Dolną powiekę maluj tak samo: cień jasny w kąciku wewnętrznym, ciemny na zewnątrz. Na linii dolnej oka (wewnątrz oka) nałóż brązowy lub czarny kajal, który również wzmocni efekt podkreślenia oka.

7. Mocno wytuszuj rzęsy tuszem pogrubiającym i wydłużającym.

8. Kości policzkowe podkreśl różem w kolorze brzoskwini lub jasnego korala

9. Usta pozostaw naturalne albo umaluj matową pomadką w zbliżonej tonacji do różu.

10. Jeśli chcesz aby kości policzkowe były bardziej wyraźne – tuż pod nie – nałóż puder brązujący, tzw. bronzer.

Po

metamorfoza wyglądu Zuzy z książki Akademia Makijażu okazje duże i małe Kobo Professional

I gotowe! Życzę Ci wspaniałego wieczoru i zapraszam na metamorfozę 🙂

Uściski!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here