Typ urody jesień, Jesień

Jeśli po lekturze tego artykułu, poczujesz, że jest on o Tobie, że ewidentnie musiałam Cię kiedyś widzieć,  to moja droga Pani Jesień –tak… tak… oznacza to, że piszę o Twoim typie urody:-)  

Dla przypomnienia dodam, że o wiele łatwiej będzie Ci ocenić siebie, jeśli przed lekturą odpowiesz sobie na kilka ważnych pytań na temat swojego wyglądu. Znajdziesz je w artykule „Jaką masz temperaturę?”.  Zaraz potem zapraszam Cię z powrotem do świata pięknej, złocistej, polskiej jesieni. Będzie ciepło i atrakcyjnie… – cóż, bo obok Pań Jesieni nie można przejść obojętnie…  

Aby ułatwić Ci analizę, Jesień opisałam podobnie jak dwa wcześniejsze typy urody – według kilku najważniejszych cech. Przeczytaj ich charakterystykę i sprawdź czy napisałam właśnie o Tobie.  

OGÓLNE WRAŻENIE:

Jesienie są intrygujące, oryginalne, ciepłe. Spytacie pewnie, czemu ciepłe? Otóż, dlatego, że ilekroć spotykam kobietę reprezentującą ten typ urody, to mam wrażenie, że otacza ją aura ciepła. Niezależnie od wieku ma w sobie coś dojrzałego.

Być może dzieje się tak za sprawą ciepłej barwy jej włosów – mieniących się w świetle na złoto lub miedź? Nie wiem.

Prawdą jest też, że wśród czterech typów kolorystycznych występujących w Polsce, spotkać Jesień nie często się zdarza.

CERA:

Skóra jesieni w zależności od karnacji występuje w dwóch typach: jasnym i ciemnym – oliwkowym.

Jasny typ jesienny ma cerę bladą, przeźroczystą, czasem wręcz suchą i pergaminową.

Jesień ciemna ma skórę śniadą w odcieniu ciepłej oliwki, bądź pośrednią w kolorze intensywnej brzoskwini lub złotego beżu.

Odcień skóry może wydawać się zbliżony do cery Wiosny, ale jest znacznie bardziej zdecydowany. Jesienie także – w odróżnieniu od Wiosny – bardzo rzadko miewają zarumienione policzki.  

PIEGI:

To największy ozdobnik jesieni. Występują nie tylko na nosie, ale często na całej twarzy i ciele (dekolt, ramiona, ręce).

Niestety kobiety często nie są zadowolone z tego, czym obdarowała je natura, stąd większość pań spod tego znaku kolorystycznego, czyni wszystko by się ich pozbyć.

 Piegi są zwykle w złotym odcieniu brązu oraz w kolorze rudym i miedzianym.

Nigdy nie są brązowo-szare jak u Pań: Lato i Zimy  

WŁOSY:

To kolejny atut, jakim może poszczycić się Pani Jesień.

Włosy są zwykle gęste, grube i do tego w wielu przypadkach lekko falowane lub kręcone.

Kolory, jakie występują w typie jesiennym, to wszystkie ciepłe odcienie rudości, od marchewkowego, po ceglasty, miedziany, brąz kasztanowy z rudymi bądź złotymi refleksami.

W żadnym wypadku nie zobaczysz we włosach Jesieni szarego czy popielatego połysku.

Może się zdarzyć, że spotkasz Jesień z włosami w kolorze blondu – jest to jednak ciepły, złoty blond z domieszką rudości.  

OCZY:

Ilekroć prowadzę wykłady z Analizy Kolorystycznej, w tym miejscu, zawsze powtarzam, że tylko Jesień ma tak błyszczące, szkliste oczy. Jest w nich jakiś chochlik i błysk, który sprawia, że Pani Jesień ma spojrzenie żywe i intrygujące.

Tęczówka oka dość silnie kontrastuje z białkiem, mimo tego, iż jest ono w odcieniu bieli złamanej żółcią.

Najbardziej klasyczną barwą oczu występującą u Jesieni jest zieleń, ale pojawia się także jasny i ciemny brąz w odcieniach miodu, bursztynu, kasztanów, kolor niebiesko-zielony, oliwkowy.

Tęczówkę mogą zdobić żółte bądź oliwkowe plamki. 

Oprawa oczu Jesieni jest zbliżona do barwy włosów: od jasnego po ciemny blond – w przypadku jasnej karnacji i od jasnego po ciemny ciepły brąz – w przypadku ciemniejszej.

  

USTA:

Usta Pani Jesień są zazwyczaj w kolorze dojrzałej pomarańczy, moreli, brzoskwini.

Jasny kolor łososiowy także występuje, szczególnie u tych Jesieni z bladą cerą i rudymi włosami.

Zawsze są jednak w odcieniu ciepłym i zdecydowanym.

 

OPALENIZNA:

O ile Jesień o cerze oliwkowej opala się dość łatwo – od razu na piękny złocisty brąz, o tyle typ jesienny z bladą skórą natrafia na problemy, gdy dogoni go Słońce.

Delikatna cera w zetknięciu z mocnymi promieniami słonecznymi, dostaje poparzeń i w rezultacie osoby te rezygnują z uciech na plaży, bądź aplikują sobie ogromne ilości kremu z wysokim filtrem UV. 

No ale cóż – nie można mieć wszystkiego… 🙂  

 

KORZYSTNE KOLORY:

Swoich najlepszych kolorów, droga Jesieni, powinnaś  szukać w przyrodzie między wrześniem, a październikiem.

Pasują Ci barwy ciepłe, dojrzałe, dokładnie te, które podziwiasz w parku, gdy nadchodzi złota polska jesień. Do najlepszych barw Jesieni zaliczają się między innymi: ecru, słomkowy, musztardowy, zieleń oliwkowa, ceglasty, brąz miedziany.  

***

I jak wrażenia z lektury? Jestem ciekawa Twojej opinii – czy odkryłaś w sobie Panią Jesień?

A może nadal masz wątpliwości? Jeśli skłaniasz się ku pierwszej opcji, koniecznie napisz do mnie na Facebooku Polish Fashion Woman  i zamieść swoje zdjęcie w komentarzu pod wpisem o Jesieni. Postaram się potwierdzić Twoje przypuszczenia 🙂 

Natomiast, jeżeli po przeczytaniu trzech moich artykułów o typach urody: Wiosna, ach to Ty!,

Do lata, piechotą będę szła i Pamiętasz, była jesień, nadal nie czujesz, że napisałam w nich o Tobie, już teraz zapraszam Cię do lektury mojego kolejnego felietonu.

Zgadnij o kim? Na pewno już wiesz… o Pani Zimie!!! :-))

Tymczasem, jak zawsze życzę Ci dużo dobrej zabawy w odkrywaniu swojego naturalnego piękna!


Ściskam,

kasia kozłowska kołodziejska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here