Analiza kolorystyczna czy znasz swój najlepszy kolor wiosna

Analiza Kolorystyczna, o której pisałam w artykułach: Czy znasz swój najlepszy kolor?” i „Kolor a wizerunek? opiera się na podziale na cztery Typy Urody. Najstarszy i najbardziej tradycyjny bazuje na czterech zwanych: Wiosna, Lato, Jesień i Zima. 

Nietrudno zauważyć, że nazwy pochodzą od pór roku, a kolory występujące w przyrodzie – w poszczególnych okresach – najczęściej znajdują się w palecie barw danego typu. Co oznacza, że jeśli jesteś np. Wiosną – to pasują do Ciebie barwy, jakie podziwiasz wokół siebie od marca do maja, kiedy to przyroda budzi się do życia. Jesieni – pasują barwy ziemi i odcienie Złotej Polskiej Jesieni. Brzmi bardzo prosto. 

Ale skąd wiedzieć czy jesteś Wiosną, Jesienią czy inną porą roku???

Zanim zaczniesz szperać w szafie, podpowiem Ci, w jaki sposób odgadnąć swój typ kolorystyczny. Jeśli zapisałaś odpowiedzi na pytania, które zadałam Ci w artykule  Jaką masz temperaturę?”  teraz jest dobry moment, żebyś wyjęła notatki – połowę roboty masz już za sobą. Za chwilę wszystko zacznie nabierać innej treści 🙂

Trzy, dwa, jeden …start!

Zacznij od twarzy. Popatrz uważnie na siebie i weź pod lupę następujące elementy swojej urody:

 

OGÓLNE WRAŻENIE:

Delikatna, krucha, subtelna. Tak w skrócie mogłabym przedstawić ogólną charakterystykę Pani Wiosny

Sprawia wrażenie spokojnej, nieco eterycznej kobietki. Jest zwiewna, a zarazem tak nieuchwytna, że ilekroć spotykam Panią Wiosnę nie mogę wyjść z podziwu nad pomysłem, z jakim stworzyła ją natura.

Pomyślicie pewnie, że też jestem wiosną – otóż nie. Mam zupełnie inny typ urody 🙂

Nie sposób jednak nie zachwycać się nad urodą tej kruchej istotki, jaką zdaje się być Pani Wiosna.

To jeden z tych typów urody, który w Polsce występuje bardzo rzadko. Zdarza się być także mylony z chłodnym typem urody Lata

Jeśli jesteś Panią Wiosną – zwróć uwagę na to, co mówią o Tobie inni, jak Cię odbierają. 

Czy przypadkiem nieraz słyszałaś, że masz delikatną urodę?

CERA:

Odcień cery Wiosny jest brzoskwiniowy. To znaczy, że nie jest ziemisty, szary, nie miewa podkrążonych oczu w sinym odcieniu. Odcień skóry może być także blady w odcieniu kości słoniowej. Pod wpływem emocji, cerę większości Wiosen zdobi rumieniec w tonacji łososiowo -morelowej, nigdy różowej czy niebieskawej. 

Jeśli marzną zimą – ich dłonie nie są fioletowo-niebiesko-sine, mogą być czerwono-purpurowe, nawet wpadające w kolor bordowy – nigdy jednak nie są sine.

 

PIEGI:

Wiosny mogą mieć piegi. Nie występują one zazwyczaj w dużej ilości. Mimo to, Wiosny w większości ich u siebie nie akceptują, choć są one mocnym atutem. Barwa piegów jest jednak w tonacji złotej, złoto-brązowej – nigdy zaś brązowo-szarej. Piegi występują najczęściej na twarzy, w okolicy nosa – mogą także, w konkretnych przypadkach, pojawić się na innych obszarach ciała.

 

WŁOSY:

Podobnie jak cera i paznokcie, włosy Wiosen są kruche, delikatne i cienkie. W zdecydowanej większości w kolorze blondu i w jego ciepłych odcieniach. Są to np. blond miodowy, złocisty, blond z refleksami w odcieniu ciepłej rudości, również słomkowy, nawet kukurydziany. 

Panie Wiosny bardzo często narzekają na włosy, ale uwaga – nie na ich kolor – tylko na to, że jest ich mało i są bardzo delikatne.

Wiosny od dziecka są blondynkami i mają to szczęście, iż nie muszą rozjaśniać włosów u fryzjera. 

Prawie w 90% wiosny posiadają naturalne fantastyczne pasemka rozjaśnione przez słońce. Ich blond jest słowiański, czysty i jasny. Czasem nawet bardzo jasny – aż biały, np. w typie urody nordyckiej. 

Wiosny nigdy nie mają popielatego blondu – zwanego potocznie „mysim blondem”.

OCZY:

To jeden z tych elementów, który jest właściwy tylko typowi wiosennemu. Tęczówka oka sprawia wrażenie czystości. Obwódka dość silnie kontrastuje z białkiem oka. Jest klarowna i bardziej zdecydowana niż zamglona, trochę tajemnicza tęczówka Lata.

Kontrast nie jest jednak na tyle silny, co w przypadku oczu Zimy.

Kolory oczu to wszystkie odcienie niebieskiego: niebiesko-szare, niebiesko-zielone, błękitno-turkusowe, miodowe i jasno brązowe. Prawie nigdy u Wiosny nie występują kolory ciemne tj. np.: czarny, ciemno brązowy, granatowy czy zielony.

Oprawa oczu Wiosny zazwyczaj jest bardzo jasna. 

Wiele Pań Wiosen decyduje się na koloryzację henną. 

Ale uwaga na tę w kolorze czerni czy ciemnego brązu – postarzy Cię minimum o pięć lat!

USTA:

Barwa ust zawsze harmonizuje z typem urody. Tak i w tym przypadku, barwa ust Wiosny to mieszanka koloru brzoskwini, moreli, łososia norweskiego, jasnego korala.

Czasem występują usta w kolorze jasnego ciepłego różu, ale zdarza się to rzadko. 

Podobnie, chłodny kolor różowy czy malinowy, które niemal nigdy nie występują u Wiosen. 

Zimą, gdy Pani Wiosna zmarznie, usta – tak jak dłonie, o których pisałam powyżej – nie są fioletowe i sine – tylko czerwone o mocnym odcieniu.

OPALENIZNA:

Wiosny opalają się różnorodnie. Jedne na kolor czerwony, by następnie zbrązowieć. Inne szybko i łatwo zmieniają odcień skóry. Pewne jest, że wszystkie Wiosny mogą poszczycić się opalenizną w odcieniu złotego brązu, złocistej żółci czy brzoskwini. To niesamowite, ale latem, ich opalone ciało wprost błyszczy bez grama balsamu rozświetlającego.

Gdy są mocno opalone ich oczy jeszcze żywiej kontrastują z karnacją.

Klasyczne Wiosny nigdy nie opalają się na bardzo ciemny brąz z odcieniem popieli czy szarości.

KORZYSTNE KOLORY:

Kolory wiosen, to mieszanka wszystkich barw obecnych w przyrodzie o tej porze roku. Podstawą są barwy świeże, ciepłe, czyste, z domieszką żółci, raczej o jasnej, delikatnej kolorystyce, która najlepiej harmonizuje z wiosennym typem urody. Idealne kolory dla Pani Wiosny to m.in:  biel wełny, ciepły beż, jasne odcienie brzoskwini i moreli, zieleń wiosenna, czerwień rakowa oraz ciepła, słoneczna żółć.

 

Jeśli po lekturze tego artykułu stwierdziłaś, że jednak nie jesteś Wiosną, już teraz zapraszam Cię do śledzenia moich kolejnych wpisów – wkrótce przedstawię następny typ urody. A po wszystkich czterech porach roku – już teraz obiecuję Ci
coś EXTRA!

Ściskam!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here